Bezpieczeństwo

krajobraz kierunku

Wakacje w Meksyku – czy jest bezpiecznie?

Meksyk to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw na świecie. Kraj tequili może poszczycić się rekordową liczbą zagranicznych podróżników w 2022 roku, wyższą nawet niż w roku poprzedzającym początek pandemii. Jest to coraz bardziej popularny kierunek również wśród Polaków, jednak przed wyjazdem wiele osób zastanawia się, czy w Meksyku jest bezpiecznie. W końcu kraj ten znany jest z obecności karteli narkotykowych. Jak jest naprawdę? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podróżą.
krajobraz kierunku

Bezpieczne podróżowanie w 2020 - wytyczne, wymagane dokumenty, standardy bezpieczeństwa

Zastanawiacie się jak wyglądają standardy higieniczne i wymogi sanitarne w poszczególnych krajach? Jakie są wymagane dokumenty podczas wylotu na wakacje? Jak przebiega ewentualna kwarantanna za granicą i kto za nią płaci? Kto pokrywa koszty powrotu do domu jeśli pobyt się przedłuży? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Podane informacje są oficjalne, pochodzą z rządowych źródeł. Bezpieczeństwo Waszych wakacji jest dla nas priorytetem! Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany o nowe informacje.
krajobraz kierunku

Apteczka na wyjazd wakacyjny - lista leków. Co warto zabrać na wakacje?

Pakowanie się na wakacyjny wyjazd jest jednym z najmniej ulubionych zajęć przed wymarzonym urlopem. Niestety jest to również jedno z tych zadań, których nie da się uniknąć przed podróżą. Jeśli jednak zabierzesz się do tego w odpowiedni i przemyślany sposób, nie będzie ono aż tak uciążliwe i stresujące. Jednym z bardzo ważnych elementów, o którym łatwo zapomnieć, jest spakowanie podręcznej apteczki turystycznej na wakacje. Podręczna oznacza, że ma być ona na tyle mała, by nie zajmować połowy bagażu, ale jednocześnie bardzo dobrze zaopatrzona. Wyposażenie apteczki może ulegać pewnym modyfikacjom, w zależności od takich czynników jak: kierunek wyjazdu, rodzaj wycieczki, ilość osób dorosłych i dzieci. Są jednak pewne artykuły, które powinny znaleźć się w każdej porządnej apteczce podróżnej. Sprawdź, co zabrać ze sobą na wakacje i które podstawowe leki powinny znaleźć się na liście.
krajobraz kierunku

7 rzeczy, o których warto wiedzieć planując wakacje w Kenii

Kenia jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie, jej różnorodne krajobrazy, niesamowita przyroda i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Rozległe sawanny zamieszkałe przez ogromne stada dzikich zwierząt, ośnieżone szczyty gór i rdzenne plemiona, tak właśnie wygląda Kenia. Przed pierwszą podróżą do tego niesłychanie interesującego afrykańskiego państwa, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat, by wiedzieć, czego się spodziewać podczas wyjazdu. Poniżej przedstawiamy skondensowany przewodnik po rzeczach, o których powinieneś pamiętać przy planowaniu wakacji w Kenii.
krajobraz kierunku

Jak przygotować się na podróż do Meksyku?

Meksyk od wielu już lat jest jednym z najbardziej popularnych celów wakacyjnych podróży. I nic w tym dziwnego, ponieważ ten duży i różnorodny kraj oferuje turystom między innymi tropikalne dżungle, porośnięte bujną roślinnością pasma górskie, niewiarygodnie dobre jedzenie i barwną kulturę rdzennych mieszkańców. Jednakże jednym z głównych powodów, dla których rzesze turystów odwiedzają Meksyk są bez wątpienia doskonałe plaże z turkusową wodą i nieskazitelnie białym piaskiem. Do tych wszystkich atutów należy jeszcze dodać niezrównaną gościnność i ciepły charakter Meksykanów, którzy wprost zarażają optymizmem i radością życia. Pobyt w Meksyku, jeśli tylko rozsądnie zaplanowany i przygotowany, ma szansę wpisać się na listę najlepszych wakacji w Twoim życiu.
krajobraz kierunku

Bezpieczeństwo na Cyprze

Wiele osób ma obawy przed podróżą na Cypr. Statystyki pokazują jednak, że w 2017 r. Cypr odwiedziło 3,5 miliona turystów – to absolutny rekord! Obawy o bezpieczeństwo na Cyprze wydają się zatem całkowicie bezpodstawne. Postanowiliśmy jednak dokładniej przyjrzeć się wszystkim potencjalnym zagrożeniom.
krajobraz kierunku

Czy Maroko jest bezpieczne?

W podróżach często pociąga nas to, co egzotyczne. Dlatego Maroko – kraj pachnący orientalnymi przyprawami, słynący z gwarnych targów, wspaniałej mozaiki, Marrakeszu, Casablanki i wspaniałych plaż Agadiru to marzenie tak wielu turystów. Choć wyjazdy są na wyciągnięcie ręki, wciąż wiele osób obawia się niebezpieczeństw, które mogą wydarzyć się na miejscu. Ile z tych obaw to stereotypy a które powinniśmy wziąć pod uwagę? Czy Maroko jest bezpiecznym kierunkiem na spędzenie wakacji?
krajobraz kierunku

Kierunek Senegal – garść praktycznych porad dla podróżnika

Kierunkiem numer jeden w Afryce Zachodniej jest bez wątpienia Senegal, nazywany nawet żartobliwie zimowym słońcem Europy. Senegal leży w pasie klimatu podrównikowego, podzielonego na dwie strefy: klimatu suchego na północy i wilgotnego na południu
krajobraz kierunku

Jak zwalczyć Jet lag?

Osoby często podróżujące samolotem, zwłaszcza na długich trasach, doskonale znają objawy jet lagu, takie jak zaburzenia snu, zmęczenie w ciągu dnia, trudności z koncentracją, a nawet problemy żołądkowe. Na szczęście są sposoby na zminimalizowanie tych dolegliwości. Przede wszystkim musimy zrozumieć na czym polega jet lag i co go powoduje.
krajobraz kierunku

Kierunek Singapur, sprawdź co warto wiedzieć przed wyjazdem

Singapur jest miastem-państwem leżącym na wyspie o tej samej nazwie, która znajduje się na skraju Półwyspu Malajskiego. Razem z przylegającymi do miasta wysepkami zajmuje obszar o powierzchni zaledwie około 700 km2. Jedną z wysp jest położona na południu Sentosa – popularne miejsce wypoczynkowe, uwielbiane przez turystów. Można się na nią dostać z lądu stałego kolejką linową lub mostem.
krajobraz kierunku

Tajlandia – wszystko co musisz wiedzieć przed podróżą

Tajlandia to jeden z tych egzotycznych kierunków, które ostatnio szczególnie upodobali sobie Polacy. Można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o podróżowanie po Azji, jest to jeden z najbezpieczniejszych wyborów, dlatego turyści wybierający się w te rejony świata po raz pierwszy, swoje pierwsze kroki kierują właśnie tam. Możesz skorzystać z gotowej oferty biura podróży w atrakcyjnej cenie albo zorganizować wypoczynek na własną rękę. Jednakże pierwsze zetknięcie z Tajlandią warto przeżyć przy pomocy doświadczonego organizatora egzotycznych wyjazdów.