ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Bezpieczeństwo

krajobraz kierunku
Apteczka na wyjazd wakacyjny - lista leków. Co warto zabrać na wakacje?Pakowanie się na wakacyjny wyjazd jest jednym z najmniej ulubionych zajęć przed wymarzonym urlopem. Niestety jest to również jedno z tych zadań, których nie da się uniknąć przed podróżą. Jeśli jednak zabierzesz się do tego w odpowiedni i przemyślany sposób, nie będzie ono aż tak uciążliwe i stresujące. Jednym z bardzo ważnych elementów, o którym łatwo zapomnieć, jest spakowanie podręcznej apteczki turystycznej na wakacje. Podręczna oznacza, że ma być ona na tyle mała, by nie zajmować połowy bagażu, ale jednocześnie bardzo dobrze zaopatrzona. Wyposażenie apteczki może ulegać pewnym modyfikacjom, w zależności od takich czynników jak: kierunek wyjazdu, rodzaj wycieczki, ilość osób dorosłych i dzieci. Są jednak pewne artykuły, które powinny znaleźć się w każdej porządnej apteczce podróżnej. Sprawdź, co zabrać ze sobą na wakacje i które podstawowe leki powinny znaleźć się na liście.
krajobraz kierunku
7 rzeczy, o których warto wiedzieć planując wakacje w KeniiKenia jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie, jej różnorodne krajobrazy, niesamowita przyroda i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Rozległe sawanny zamieszkałe przez ogromne stada dzikich zwierząt, ośnieżone szczyty gór i rdzenne plemiona, tak właśnie wygląda Kenia. Przed pierwszą podróżą do tego niesłychanie interesującego afrykańskiego państwa, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat, by wiedzieć, czego się spodziewać podczas wyjazdu. Poniżej przedstawiamy skondensowany przewodnik po rzeczach, o których powinieneś pamiętać przy planowaniu wakacji w Kenii.
krajobraz kierunku
Jak przygotować się na podróż do MeksykuMeksyk od wielu już lat jest jednym z najbardziej popularnych celów wakacyjnych podróży. I nic w tym dziwnego, ponieważ ten duży i różnorodny kraj oferuje turystom między innymi tropikalne dżungle, porośnięte bujną roślinnością pasma górskie, niewiarygodnie dobre jedzenie i barwną kulturę rdzennych mieszkańców. Jednakże jednym z głównych powodów, dla których rzesze turystów odwiedzają Meksyk są bez wątpienia doskonałe plaże z turkusową wodą i nieskazitelnie białym piaskiem. Do tych wszystkich atutów należy jeszcze dodać niezrównaną gościnność i ciepły charakter Meksykanów, którzy wprost zarażają optymizmem i radością życia. Pobyt w Meksyku, jeśli tylko rozsądnie zaplanowany i przygotowany, ma szansę wpisać się na listę najlepszych wakacji w Twoim życiu.
krajobraz kierunku
Bezpieczeństwo na Cyprze Wiele osób ma obawy przed podróżą na Cypr. Statystyki pokazują jednak, że w 2017 r. Cypr odwiedziło 3,5 miliona turystów – to absolutny rekord! Obawy o bezpieczeństwo na Cyprze wydają się zatem całkowicie bezpodstawne. Postanowiliśmy jednak dokładniej przyjrzeć się wszystkim potencjalnym zagrożeniom.
krajobraz kierunku
Czy Maroko jest bezpieczne? W podróżach często pociąga nas to, co egzotyczne. Dlatego Maroko – kraj pachnący orientalnymi przyprawami, słynący z gwarnych targów, wspaniałej mozaiki, Marrakeszu, Casablanki i wspaniałych plaż Agadiru to marzenie tak wielu turystów. Choć wyjazdy są na wyciągnięcie ręki, wciąż wiele osób obawia się niebezpieczeństw, które mogą wydarzyć się na miejscu. Ile z tych obaw to stereotypy a które powinniśmy wziąć pod uwagę? Czy Maroko jest bezpiecznym kierunkiem na spędzenie wakacji?
krajobraz kierunku
Jak zwalczyć Jet lag?Osoby często podróżujące samolotem, zwłaszcza na długich trasach, doskonale znają objawy jet lagu, takie jak zaburzenia snu, zmęczenie w ciągu dnia, trudności z koncentracją, a nawet problemy żołądkowe. Na szczęście są sposoby na zminimalizowanie tych dolegliwości. Przede wszystkim musimy zrozumieć na czym polega jet lag i co go powoduje.
krajobraz kierunku
Kierunek Singapur, sprawdź co warto wiedzieć przed wyjazdemSingapur jest miastem-państwem leżącym na wyspie o tej samej nazwie, która znajduje się na skraju Półwyspu Malajskiego. Razem z przylegającymi do miasta wysepkami zajmuje obszar o powierzchni zaledwie około 700 km2. Jedną z wysp jest położona na południu Sentosa – popularne miejsce wypoczynkowe, uwielbiane przez turystów. Można się na nią dostać z lądu stałego kolejką linową lub mostem.
krajobraz kierunku
Tajlandia – wszystko co musisz wiedzieć przed podróżą Tajlandia to jeden z tych egzotycznych kierunków, które ostatnio szczególnie upodobali sobie Polacy. Można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o podróżowanie po Azji, jest to jeden z najbezpieczniejszych wyborów, dlatego turyści wybierający się w te rejony świata po raz pierwszy, swoje pierwsze kroki kierują właśnie tam. Możesz skorzystać z gotowej oferty biura podróży w atrakcyjnej cenie albo zorganizować wypoczynek na własną rękę. Jednakże pierwsze zetknięcie z Tajlandią warto przeżyć przy pomocy doświadczonego organizatora egzotycznych wyjazdów.