Europa

krajobraz kierunku
Łotwa, Litwa i Estonia - śladem bałtyckich stolicZnane, a niepoznane – tak w skrócie mogę podsumować jak postrzegam stosunek Polaków do zwiedzania państw nadbałtyckich. Za cel swoich wakacyjnych podróży wybieramy głównie Zachód, zdając się nie dostrzegać atrakcji w krajach naszych morskich sąsiadów. Tymczasem spacer po uliczkach Wilna daje swojskie uczucie przebywania na Starym Mieście w Lublinie – podobny styl architektoniczny i podobny klimat. Poszukując kierunków kolejnych podróży, przez ostatnie lata całkowicie pomijałam północny wschód Europy, tak ciekawy, wielokulturowy i wielowyznaniowy. W końcu jednak dotarłam do wszystkich tych miejsc, które niegdyś były częścią Rzeczpospolitej. Ukochanej ojczyzny Mickiewicza i obszaru, na którym wciąż najliczniejszą mniejszością kulturową są Polacy. Zbliżając się na północ, zahaczyłam też o Finlandię. Podążajcie za mną śladami podróży po nadbałtyckich stolicach. Zaczynamy! 😊
krajobraz kierunku
7 propozycji na krótkie wycieczki objazdowe po EuropieW życiu warto wykorzystać każdą chwilę, żeby wyrwać się z domu i odbyć fascynującą podróż! Czasem wystarczy długi weekend, by znaleźć się w zupełnie nowej dla siebie scenerii i spojrzeć na otaczający świat ze świeżej perspektywy. Jeśli nie chcesz jechać zbyt daleko, wybierz romantyczny wyjazd do czeskiej stolicy lub tętniący życiem Paryż. A gdy masz chęć na coś bardziej odległego, zamelduj się w pustynnym Izraelu lub odkryj urok Perły Adriatyku.
krajobraz kierunku
Europejskie parki rozrywki – gdzie warto pojechać? Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na wakacje, które na długo zostaną w Waszych wspomnieniach, to w tym roku zamiast nadmorskiego kurortu lub wycieczek po muzeach zorganizujcie sobie wyprawę szlakiem tematycznych parków rozrywki. W Europie znajdują się jedne z najlepszych rodzinnych parków atrakcji na świecie, więc z pewnością nie będziecie rozczarowani.
krajobraz kierunku
Wiosenny wypad do europejskich stolicNa wiosnę przyroda budzi się do życia, drzewa wypuszczają młode, zielone listki, pojawiają się pierwsze kwiaty i znów słychać śpiew ptaków. Jednakże nie tylko przyroda ożywa wraz z końcem zimy, my również czujemy przypływ sił witalnych i energii do działania. Warto wykorzystać przyjemne, słoneczne dni i dobry nastrój na ciekawą podróż. Wiosna to idealny czas na odkrycie najpiękniejszych miejsc w Europie, ponieważ pogoda jest przyjemna, ale sezon wysoki i wakacje jeszcze się nie zaczęły, więc nie ma tłumów. Można powiedzieć, że każde miasto w wiosennej scenerii zachwyca, ale prawda jest taka, że niektóre z europejskich stolic wyglądają jakby zostały stworzone do wiosennego zwiedzania. Poznaj cztery z nich, które wiosną mają jeszcze więcej uroku niż zwykle i roztaczają niezwykły czar.